Svět shiatsu

Nekomplikovaný recept, který získal cenu v soutěži hlavního kuchaře: Pošírované vejce ve skandinávs

10.11.2020 | Autor: Alan Poes | Rubrika: Prožitky klientů

Existuje mnoho způsobů, jak vařit sázené vejce a pokrmy, ale zajímavé recepty se stále objevují znovu a znovu. V loňském roce získal šéfkuchař Sebastian Gibran stříbrnou medaili na soutěži Bocuse d'Or za svůj skandinávský brunch založený na sázeném vejci o 65 ° C a chřestu s holandskou krémovou omáčkou. Vesnice se naučila recept a řekne vám, jak si ji vyrobit doma.

 

Perfektní sázené vejce

Když jsem se připravoval na soutěž, několik dní jsem se zabýval pouze experimentováním s vařením vajec při různých teplotách. Ve výsledku jsem dospěl k závěru, že vaření při teplotě 65 stupňů mi dává potřebnou konzistenci: žloutek si udržuje svůj tvar a je homogenní, jemný. Klíčem je nízká teplota, stabilní po dlouhou dobu (45 minut). Odtud název receptu "Sázené vejce 65 ° C".
Vařím je přímo ve skořápce - je to velmi pohodlné.

Je snadné udělat takové vejce v profesionální kuchyni - k tomu jsou všechny nástroje. U domácích kuchyní se objevily speciální varné desky s teplotní sondou. Ať tak či onak, samotné vejce lze vařit, jak chcete.

Jak připravit holandskou krémovou omáčku

Pro omáčku musíte vzít 3 gramy másla, 2 bílky, 2 vejce, špetku soli a šťávu z jednoho citronu. Zahřejte olej v nádobě: opět je pro mě důležitá teplota - 60 stupňů. V mixéru kombinujte 2 vejce a 2 bílé a poté do mixéru postupně přidávejte zahřátý olej. Nalijte omáčku do sifonu na vaření se solí a citronovou šťávou. Sifon nechejte až do podávání ohřát v hrnci s vodou na 60 stupňů.

Zelený olej s divokým česnekem

Na olej potřebujete 75 gramů mladých listů divokého česneku, 50 gramů špenátových listů, 250 gramů řepkového oleje a špetku soli. Vložte všechny přísady do vakuového vaku. Umístěte jej do trouby předehřáté na 60 stupňů na 5-10 minut. Hotovou hmotu dobře promíchejte v sáčku a poté přeceďte přes jemné síto. Tento recept lze použít k výrobě zeleného másla s jakoukoli bylinou, jako je petržel.

Dušený chřest

Dávám přednost paření chřestu a jiné zelené zelenině, jako je brokolice, spíše než vaření. Nejprve vám pára umožní uchovat užitečné látky - nezůstávají ve vodě, která se během vaření vypouští. Zadruhé je lze vařit al dente pouze v páře - mírně křupavé. Používám vyhrazenou parní troubu. Nezáleží na tom, jak chřest uvaříte, hlavní je nevařit ho příliš dlouho, pro mě je optimální doba 4 minuty. Sůl a olivový olej se přidávají jako poslední při podávání.

Jak servírovat brunch

Servírování zvládne každý. Jemně rozbijte skořápky a položte pošírované vejce na talíř. Nalijte holandskou omáčku ze sifonu a přidejte trochu zeleného oleje. Poté chřest rozetřete. Hotové jídlo ozdobte květinami póru, mladé zelené cibulky a divokého česneku.

 

Přihlášení

Pro přihlášení na blog Svět shiatsu zadejte e-mail a heslo. Prohlížeč musí mít povelené Cookies.

Co je Svět shiatsu

Je to otevřený prostor pro sdílení. Je otevřen všem: praktikům shiatsu, klientům i odborné a laické veřejnosti, nastávajícím maminkám, rodičům i dětem. Obsah prostoru vyplní zájem a kreativita každého ze zúčastněných. Přidejte se, chcete-li...