Svět shiatsu

Jak si vybrat vysavač pro byt?

22.11.2020 | Autor: alan poe | Rubrika: Fonoforéza

Časy, kdy jsme zametali koštětem, se potopily do dávné minulosti. Mnozí z nás však znají slabé vysavače, které čištění příliš neusnadňují. Výběr správného vysavače není snadný. Co hledat při nákupu? To vám řekneme v dnešním článku - https://kstech.com.ua/

 

Typ sběrače prachu ve vysavači

Existují 3 typy sběrače prachu:

Tašky . Hlavní výhodou vysavačů s taškami je jejich nízká cena. V budoucnu samozřejmě budete muset utratit peníze za výměnu spotřebního materiálu, ale zpočátku jsou levnější. Výměna tašek však není příliš pohodlná. Kromě toho, pokud se tak nestane včas, uvnitř se objeví bakterie, což je již zdraví škodlivé. Pokud si chcete v budoucnu ušetřit peníze, pořiďte si vysavač s textilními taškami. Mohou být použity mnohokrát tím, že je čas od času jednoduše umyjete.

 

 

Kontejnery. Vysavače s nádobami jsou ve střední cenové kategorii. Jsou o něco dražší než většina vakuových vysavačů, ale je s nimi snadnější manipulace a bezpečnost pro vaše zdraví. Mají poměrně vysokou úroveň filtrace. Hlavní nevýhodou těchto modelů je vysoká hladina hluku vyplývající z rezonance kontejneru.

 

 

Aquafilter. Vysavače s aquafiltrem jsou nejdražší, ale zároveň nejbezpečnější a nejúčinnější. Nejen, že skvěle filtrují vzduch, ale také ho zvlhčují. Chcete-li odstranit prach nahromaděný po opravě, stačí vylit špinavou vodu ze speciální nádoby. Kromě vysoké ceny však mají modely s aquafilterem ještě jednu nevýhodu - velké rozměry. Proto se do malých bytů nedoporučují vysavače s aquafiltrem.

 

 

 

Sací výkon vysavače pro byt

Výrobci nejčastěji označují výkon na obalu, který určuje pouze kvalitu spotřeby energie a hladinu hluku. Kvalitu čištění určuje úplně jiný parametr - hladina hluku. Jak působivý je výkon, hlavní věc je, že sací výkon je minimálně 260 W. Jinak bude čištění příliš mělké. Pokud nemáte perskou kočku nebo perské koberce, postačí vysavač se sacím výkonem 300 W.

Filtrace

SergeyBaskakovWhiteOrchidBlackPanellingLivingRoom.jpg

Jakmile je v hadici, vzduch poté prochází filtry a vrací se do místnosti. Pokud jsou filtry vysoce kvalitní, nevrací se více než 0,5% prachu, je to se stupněm filtrace HEPA 12 - je to nejběžnější. Pokud je prachu více, nastříkají se do vzduchu alergeny. Takový prach je nebezpečnější než prach ležící v rozích. Dobré modely vysavačů jsou vybaveny několika filtry nebo filtrem HEPA, který zachycuje nejmenší částice. Nejlepšího výsledku ale dosáhnou vysavače s vodním filtrem - zajišťuje čištění vzduchu až téměř 100%.

 

Který vysavač zvolit v závislosti na typu čištění

Moderní vysavače provádějí suché i mokré čištění. Čisticí prostředky provádějí lepší čištění, ale jsou dražší a větší než obvykle. Možná nejsou vhodné pro malé byty. V každém případě tam zaberou příliš mnoho místa. Pokud však sebemenší přebytek prachu vede vás nebo vaše blízké k astmatickému záchvatu, je stále lepší si pořídit mycí vysavač.

 

 

Kartáče a příslušenství vysavače

160414-cleaning-stock.jpg

Dobré kartáče zvyšují účinnost čištění. Je dobré, když sada obsahuje:

  • kartáč na koberce;

  • kartáč na hladké povrchy;

  • úzký štěrbinový nástroj pro čištění v rozích.

Pokud je v domě domácí zvíře, měla by sada obsahovat také turbo kartáč, který dokonale čistí vlasy a srst.

 

 

Délka kabelu

Vacuuming.jpg

Samozřejmě, pokud je váš byt malý, tento parametr není důležitý. Majitelé chat však potřebují šňůry o délce 8 m nebo více, protože není vždy možné vysavač zapojit do zásuvky.

 

Výrobce

Nejznámější prémioví výrobci na trhu: Karcher, Miele, Dyson. Není to špatné a cenově dostupnější. Například Electrolux. Pokud chcete ušetřit peníze, zvažte vysavače značek Scarlett, Vitek, Samsung. V každém případě věnujte pozornost skutečnosti, že výrobce je znám. Nakonec pořizujete vybavení na dobu delší než jeden rok a v případě poruchy je důležité, abyste měli kam jít a aby byly dostupné součásti.


Přihlášení

Pro přihlášení na blog Svět shiatsu zadejte e-mail a heslo. Prohlížeč musí mít povelené Cookies.

Co je Svět shiatsu

Je to otevřený prostor pro sdílení. Je otevřen všem: praktikům shiatsu, klientům i odborné a laické veřejnosti, nastávajícím maminkám, rodičům i dětem. Obsah prostoru vyplní zájem a kreativita každého ze zúčastněných. Přidejte se, chcete-li...